česky česky
english english
deutsch deutsch
francais francais
polski polski
Aktuality
Úvod O firmě Produkty Články Certifikáty Kontakty
Projekt - ZDRAVÝ ČLOVĚK -
NOVINKA: Karta zdraví Trombi® - s integrovanou rezonanční vlnou ®. Tato karta chrání vaše zdraví před nežádoucím vyzařováním negativního elektromagnetického vlnění všech typů mobilních telefonů a podobných přístrojů. Užívání je zcela jednoduché - Trombik® si nalepíte přímo na přístroj. Karta zdraví Trombi ® (mobil) - 250,- Kč vč. DPH + poštovné. Karta zdraví Trombi ® (počítač, iPad...) - 300,- Kč vč. DPH + poštovné. Darujte Kartu - darujete Zdraví. Více
NOVINKA : Naše firma vyvinula a pro své klienty uvedla na trh Karty zdraví. Karta s prvkem HALM® získává stále větší počet uživatelů a těší se stále větší oblibě. Každý, kdo má tuto kartu u sebe, pociťuje velmi příjemný příliv zdraví a pozitivní energie do svého těla. Karta HALM® obsahuje miniaturní čip, který pro svou funkci potřebuje lidské teplo – elektromagnetické vlnění v oblasti IR-A. Karta zdraví HALM® - vhodná také jako dárek - je v hodnotě 1 000,- Kč.vč DPH + poštovné. Darujte Kartu - darujete Zdraví.
Archiv aktualit

Diagnózu lze určit díky metody STRD.

5. listopad 2013

Unikátní systém firmy Heidelberger Therapie s.r.o. na bázi termoregulační diagnostiky ( STRD) dokáže přesně určit váš zdravotní stav. Mnozí čeští lékaři uvažují se zařazením tohoto systému do svého ordinačního vybavení. Některé zdravotní pojišťovny dokonce proplácejí tuto unikatní terapii zvanou Vitální masáž přístrojem henex-Harmonie a TRD. ,,Náš systém v praxi již léta používají lékaři v zemích, které s Českem sousedí," říká tvůrce systému, inženýr a majitel společnosti Heidelberger Therapie s.r.o.  ing. Eugeniusz Motyka.

Majitel firmy BioHENEXs.r.o.Ing. Eugeniusz Motyka provozuje své TRD centrum v Karviné-Mizerově. Foto: BioHENEXs.r.o.

Vaše metoda spočívá v tom, že snímáte energii v podobě infračerveného tepla IR-A. Co si máme pod tímto pojmem představit?

Všechny povrchy těles, které jsou teplejší než absolutní nula, což odpovídá přibližně 273 stupňům Celsia pod bodem mrazu, vysílají záření v neviditelném infračerveném spektru. U velmi teplých těles lze záření vidět pouhým okem. Například v případě rozžhaveného kovu v elektrických kamnech. Ta, když je vypneme, stále sálají teplo, které umíme změřit. A tento princip využíváme v našem systému, když snímáme teplotní hodnoty z povrchu lidského těla. Nemocný organismus reaguje na změny teploty prostředí zcela jinak než zdravý. A tím získáme termoregulační obraz reakce organismu.

Nevyužívá již podobného principu klasická termografie?

Ne. Pomocí naší metody snímáme teplotu tkání. Naše termoregulační diagnostika je mnohem komplexnější a přesnější. Sledujeme změny reakcí teplot na povrchu těla v místech, která jsou spojená s odpovídajícími vnitřními orgány. Pokud vidíme termoregulační změnu, jedná se o zdravotní problém.

Jak probíhá měření pacienta?

Za pomocí speciálního skeneru snímáme tepelné záření a jeho změny na povrchu lidského těla bez jakéhokoliv dotyku. To vše pak speciální počítačový program přepočte do takzvaného termovizního obrazu. Ten pak ukáže, v jakém stavu se pacientův organismus nachází.

Jak přesné jsou výsledky? Je to certifikovaná, tedy naprosto prověřená metoda?

Samozřejmě ke správnému výkladu výsledků je zapotřebí lékaře či odborného asistenta. Ti se mohou na náš systém plně spolehnout. Vychází z dříve prováděného výzkumu, který v osmdesátých letech  vyvinuli špičkoví vědci z univerzity v německém Heidelbergu. Já osobně ho neustále vylepšuji k dokonalosti.